Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Krkonošský deník - Jilemnické SICO nezachytilo začátek sezony

8.12.2016, 17:38 | vložil: Petr Koseček

Jilemnice - Vůbec nejvíc musí jilemnické fotbalisty mrzet poslední představení proti Dobříči, v němž ještě na začátku závěrečné minuty vedli 3:1 a prohráli 3:4!

Šest odehraných utkání, nula na bodovém kontě. Sálovým fotbalistům jilemnického SICO se v letošní sezoně Celostátní ligy zatím vůbec nedaří. Přesto na tom mohli, nebo spíše měli, být mnohem lépe. Stačí si jen připomenout dosud odehraná utkání, když nade všemi ční zatím to poslední proti Dobříši.

Sezonu pojizerská parta zahájila na začátku listopadu ve Zlíně. Dalekou cestu tým absolvoval v nejužší možné sestavě, když na Moravu cestovala pouhá pětice hráčů (Porkert, Šnorbert, D. Paulů, P. Kraus a Srkal). Daly se tak očekávat dva o to náročnější duely. A tak se i stalo.

Prvním soupeřem byla vysoce favorizovaná Polička, která do zápasu vstoupila ideálně a dvěma góly si vytvořila potřebný náskok. „Pět statečných" dobře bránilo a osm minut před koncem bylo navíc odměněno kontaktní trefou Martina Šnorberta. Víc ale soupeř SICU nedovolil a připsal si povinné body.

Ve druhém souboji Srkala a spol. čekal tým Moravské Třebové. Jilemničtí duel odehráli skvěle, alespoň tedy jeho značnou část. Když ve 33. minutě Šnorbert zvyšoval vedení svého mužstva na 5:2, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže nejvzdálenějšímu celku turnaje rychle ubývaly síly a toho kompaktní sok dokázal v závěru využít. Nejprve třemi trefami během 36. a 37. minuty vyrovnal, v závěrečné minutě pak dalšími dvěma góly rozhodl o svém šťastném vítězství 7:5!

Hned druhý hrací víkend přivedl turnaj do Jilemnice a soupeři byli více než zdatní. Domácí tentokrát nastoupili v početnějším složení, na pražské celky Spartu a Chemcomex přesto nestačili (2:4 a 0:4). Představení týmu ovlivnil hned první duel. V něm rozhodčí ukázali druhou žlutou kartu za špatné střídání kapitánu Krausovi, a SICO muselo turnaj dohrát bez něj.

A tak měly úvodní body připlout z Poličky. Tam se pojizerští vyslanci postavili nejprve Bombarďákům Větřní a po bezbrankovém poločase odešli poraženi výsledkem 0:2. Dalším soupeřem byl FK Adria Dobříč. Jilemničtí vyhráli první poločas gólem Davida Paulů a na soupeřovo vyrovnání odpověděli Milan Tomčík s Lukášem Brádlem – 3:1. Kdo neviděl závěrečnou minutu, těžko uvěří tomu, co se může přihodit za pouhých 60 vteřin.

Dobříčský Martin Kaválek totiž za tuto dobu třikrát (!) překonal jilemnickou defenzívu a soupeře nevídaným hattrickem připravil o premiérové body v ročníku.

Čekání na úspěch se tak protáhne minimálně do soboty 17. prosince, kdy SICO znovu zamíří do domácího prostředí. V něm přivítá nejprve SMR Plus Zlín (16.00) a poté v odvetě první kola VPS Novabrik Polička (19.00). Čtvrtým účastníkem turnaje bude Šakalí hněv Moravská Třebová.