ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


NSA již začala vyplácet program Můj klub .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Nicoma team opanoval letošní Štěpánský turnaj ve Slavičíně

zobrazit foto

27.12.2016, 10:56 | vložil: Petr Koseček

SLAVIČÍN: Před zcela zaplněnou sportovní halou vypálil nováček v turnaji rybník všem favoritům a dokázal tak přerušit tříletou hegemonii Kovaříků.

Král je mrtev, ať žije král! Těmito slovy básníka by šel popsat letošní Štěpánský turnaj ve zcela zaplněné slavičínské sportovní hale. Již 34. ročník futsalového klání řadí tento turnaj mezi nejstarší v České republice a letos přinesl opravdu velmi kvalitní podívanou. V řadě týmů se to hemžilo divizními fotbalisty či hráči slavičínského Jerevanu, v dresu obhájců prvenství Kovaříků, hrál prim fotbalista z německého Bayernu Hof Martin Holek a nováček z Nicomy měl ve svém středu ligového hráče Zlína Jožku Hnaníčka. Osm týmů si to tak rozdalo ve dvou základních skupinách, odkud dva nejlepší týmy postupovaly do vyřazovacích bojů.


Zápasy v základní skupině přinesly řadu překvapení, dobrými výkony se prezentoval celek ze Zahradní a v A skupině nakonec dominoval tým Paneláků, ve kterém řádil místní divizní fotbalista Petr Švach. Paneláky tak už po dvou zápasech postupovaly do semifinále, ve třetím duelu však nestačily na Hadráře, kterým výhra nakonec pomohla k postupu do vyřazovacích bojů na úkor Zahradní. V B skupině, nazývané také jako "skupina smrti", byla situace hodně zamotaná a do posledních duelů nebylo o postupujících jasno. Černý Petr nakonec zůstal v rukou hrádecké Závady a do semifinále tak šla nakonec Nicoma společně s Kovaříky.


První semifinále mezi Paneláky a Kovaříky přineslo obrovskou zápletku, s chutí hrající Paneláky šly do vedení, ale v závěrečné power play inkasovaly vyrovnávací branku dvanáct vteřin před koncem. V penaltové loterii se štěstí usmálo na tým Kovaříků. Také druhé semifinále přineslo velkou bitvu, Nicoma nakonec přetlačila Hadráře v poměru 3:1 a zajistila si účast ve finále. V penaltovém rozstřelu o třetí místo vyhrály nakonec Paneláky nad Hadráři a berou z turnaje bronz. Finálový duel mezi Nicomou a Kovaříky přinesl taktickou bitvu, Nicoma šla do vedení a dařilo se jí udržet výhru do konce a v závěru dokázala ještě navýšit své vedení na 2:0 a při svém premiérovém startu dokázali hráči Nicomy turnaj vyhrát a přerušit tak tříletou nadvládu Kovaříků. Všechna utkání v turnaji odřídili Jiří a Staňa Belžíkovi. Příští, již 35. ročník, bude pořádat tým ze Zahradní. Pořadatelé letošního klání z TVD děkují za pomoc i svým sponzorům - firmám HOPA, ELVA, TVD, KOVO Valenta a pivovaru Hrádek.


Konečné pořadí turnaje:
1. Nicoma team

2. Kovaříci

3. TJ Paneláky

4. Hadráři

5. Zahradní

6. Závada

7. TVD

8. HOPA
Nejlepší brankář: Lumír Číž

Nejlepší hráč: Martin Holek

Nejlepší střelci: Dan Horáček a Tomáš Vaculík
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: