Prohlédněte si videa z utkání na MS v roce 2007 v Argentině .....více v sekci Aktuality

V pořadí již 29. memoriál M.Kotraby a 19. ročník H.Bálka v sálové kopané ve Vilémově vyhrál tým Repre Šluknov

29.12.2016, 08:44 | vložil: Petr Koseček

Za účasti 10-ti kvalitních mužstev, z toho tří zcela nových, byl v pondělí 26.12.2016 odehrán populární turnaj v sálové kopané ve Vilémovské sportovní hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když ze tří spolufavoritů – SC Stap Vilémov, Hapťák Šluknov a Kádě 5000 Velký Šenov - se ani jeden z nich neprobojoval do semifinále.

Další z velkých favoritů – Jackovi kluci Varnsdorf obsadil až 4. místo. Vítěz turnaje – Repre Šluknov ve skupině sice 1x klopýtl, ale nakonec dokázal potřetí ve čtyřech letech v tomto prestižním turnaji zvítězit. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté – jako např. – Matěj Kotiš, Vlasta Stožický, Milan Petr, Láďa Čurgali ml., Adam Ondráček a dále mnozí hráči působící v Německu či dokonce v Rakousku. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti mužstvech. Z každé skupiny postoupila do Play off tři mužstva. Přímo do seminále postoupili vítězové skupin – Bílá Vdova a Repre Šluknov. Druhé a třetí týmy – si to ve čtvrtfinále rozdali o postup k nim. O vyrovnanosti turnaje svědčí i plichty v Play off a tudíž atraktivní penaltové rozstřely, které byly letos dva a také velmi těsné výsledky všech zápasů. Celý turnajový maratón měl 26 utkání v délce 1x14 minut, které s přehledem odřídila trojice, krajským futsalovým svazem, delegovaných rozhodčích – Hrubý, Klimt a Pöschko. Velká pochvala i pro ně.
Výsledky od play-off:
Čtvrtfinále:
Jackovi kluci Varnsdorf – Syčáci Šluknov 2:2 (5:4 na PK)
Komáři Filipov – Kádě 5000 Velký Šenov 1:0
Bílá Vdova Varnsdorf – Jackovi Kluci Varnsdorf 1:0
Repre Šluknov – Komáři Filipov 1:1 (3:2 na PK)
O 3. - 4. místo:
Komáři Filipov – Jackovi kluci Varnsdorf 1:0
Repre Šluknov – Bílá Vdova Varnsdorf 5:3
Vyhodnocení nejlepších jednotlivců a kolektivů:

Nejlepší hráč: Hubený M. – Komáři Filipov
Nejlepší brankář: Zoul M. – Repre Šluknov
Nejlepší střelec: Kučera – 5 branek (Jackovi kluci Varnsdorf)
Nejlepší rozhodčí: Klimt P. – Kamenický Šenov
Cena Fair play: FK Velké Březno

Nejlepší tři mužstva obdržela pěkné poháry a velmi bohaté dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávali - funkcionáři Fanda klubu, Sálovka Clubu Stap a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil tradičně i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo okolo 100 a to jak místních, tak i z celého širokého okolí. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z velmi povedených turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán. Škoda jen, že ubývá mužstev, což je na druhou stranu smutné, když po loňských 13-ti se na něj letos přihlásilo již jen 10 a to je impuls pro pořadatele po příštím 30. jubilejním ročníku, kam budou pozváni i „zakladatelé“ jako např. Pekelníci z Dobrušky apod., tento turnaj již dále nepořádat.

Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit ani oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením kytice.

Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit velice hodnotné ceny, které přesáhly sumu 15 tisíc Kč.