Mistrovství Evropy v roce 2004 v běloruském Baranoviči bylo mezníkem v historii českého sálového fotbalu-futsalu .....více v sekci Aktuality

Moravská Třebová se ve Zlíně vrátila na vítěznou vlnu

9.1.2017, 16:10 | vložil: Petr Koseček

FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová 7:7 (3:5), branky: Širůček 3, Matocha 2, Němec, Vančura.

Pro diváky nejatraktivnější utkání přišlo hned na úvod turnaje. Od začátku se hrála svižná sálovka, akce se přelévaly z jedné strany na druhou a brankové skóre utěšeně narůstalo. V poločase dosáhlo málokdy vídané výše 3:5. V podobném duchu se pokračovalo i v druhém poločase. Mírně navrch po většinu druhé půle měl Šakalí hněv, který také dvakrát vedl až o tři branky 6:3 a 7:4 a to druhé skore bylo na tabuli ještě v 37. minutě. Adria však opět prokázala, že je mistrem posledních minut. Před Vánocemi dokázala v Poličce v zápase s Jilemnicí dvoubrankovou ztrátu otočit ve vítězství, nyní ve Zlíně tříbrankové manko na soupeře smazala a ukořistila cenný bod.

Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 0:5 (0:1), branky: Murin 2, Müller, Vančura, Němec.

První půle byla ještě vyrovnaná, Šakalům se podařilo vstřelit jednu branku a jít tak do vedení. Ve druhé půli postupně přebíráme iniciativu a po deseti minutách hry to tam konečně začalo padat a po zbytečné ztrátě v prvním utkání nyní bereme všechny body. Příznivcům sálovky nabídli Bombarďáci jednu zajímavost: na turnaji jsme mohli sledovat tři generace Šilhánů. Dědu mezi diváky, otce jako trenéra na lavičce a syna na hrací ploše a to jak jinak než mezi třemi tyčemi.

Moravská Třebová: Hutira, Sedláček, Matocha, Müller, Němec, Vančura, Murin, Širůček.