Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

Svitavský deník - Zpropadených sedm vteřin. Chemcomex srazil Poličku

11.1.2017, 20:58 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – Tři body pro VPS Novabrik, čtyři pro Šakalí hněv. Takový rezultát přineslo úvodní novoroční pokračování celostátní ligy sálových fotbalistů.

Stalo se tak po zajímavých zápasech, které nabídly pozoruhodné peripetie.

Chemcomex Praha – VPS Novabrik Polička 1:0 (0:0)

Branka: 40. Sop.

Souboj letitých rivalů přinesl vyrovnanou sálovku v podání vyspělých družstev, která se výborně znají a těžko hledají něco, čím by se navzájem překvapila. Ne snad, že by se šance vůbec nerodily, ale nebylo jich mnoho, a pokud už, byli na místě oba gólmani Mareš resp. Slaný. Ke konci hrála Polička více defenzivně, ve dvou případech hasila nebezpečí na poslední chvíli, ale zdálo se, že dělbu bodů nic neodvrátí. Jenže půl minuty před koncem hosté špatně rozehráli standardní situaci, přišli o míč, následný kontr soupeře byl perfektně sehraný a tím pádem smrtící. Ve zbývajících sedmi sekundách se ještě Navrátil dostal do gólové šance, ale v rozhodující chvíli zaváhal a brankář mu možnost sebral. „V závěru jsme to nevyřešili dobře. Měli jsme zápas dohrát s míčem pod kontrolou, místo toho jsme zvolili těžkou přihrávku dopředu a to byla chyba. Až na tento moment ale nemám klukům moc co vytknout, byl to kvalitní duel," uvedl trenér František Švec.

Sparta Praha – VPS Novabrik Polička 0:5 (0:2)

Branky: 17. a 40. Stejskal, 13. Netolický, 28. Poul, 37. Navrátil.

Výsledek je jednoznačnější, než jaký byl obrázek hry. Sparta ovšem zcela vyhořela v koncovce, naopak Poličští tentokrát góly dávali a dostali průběh do vlastní režie. „Klesli jsme na druhé místo, ale boj o to první nevzdáváme, pořád je to otevřené," myslí si poličský lodivod.

Polička: Slaný – Netolický, Jílek, Vondra, J. Mužík, Poul, Kovář, Stejskal, Navrátil.

FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová 7:7 (3:5)

Branky: 7. a 32. Nohýnek, 15. a 37. Caizl, 1. Růžička, 39. Kaválek, 40. Abrahám – 8., 14. a 31. Širůček, 2. a 9. Matocha, 6. Němec, 36. Vančura.

Jako ztrátu musí Šakalové brát tuto „divokou" remízu v atraktivním a svižně hraném zápase. Po většinu času totiž vedli, ve druhém poločase dokonce rozdílem tří branek (6:3 a ještě ve 37. minutě 7:4) a vypadalo to, že si dokráčejí pro vítězství. Opak byl pohříchu pravdou. Závěrečné minuty totiž patřily mohutně finišující Adrii, Třebovští neustáli její nápor a v poslední minutě inkasovali vyrovnávací gól.

Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 0:5 (0:1)

Branky: 31. a 36. Murin, 15. Němec, 33. Vančura, 37. Müller.

Jihočeši zavítali na turnaj do Zlína bez největších opor a to se na jejich výkonu zákonitě podepsalo. V prvním poločase drželi krok, po změně stran převzali Šakalové otěže utkání pevně do svých rukou, do sedmiminutového úseku naskládali čtyři trefy a mohli slavit teprve druhou výhru v sezoně.

Moravská Třebová: Hutira – Sedláček, Matocha, Němec, Müller, Vančura, Murin, Širůček.

Předposlední turnaje základní části pořádají v sobotu 14. ledna okresní kluby. Polička vyzve ve sportovní hale gymnázia Dobříč a Větřní (dalším účastníkem je Jilemnice a program začne v 16 hodin). Moravská Třebová se v hale v Mohelnici střetne s pražskými celky a představí se tam také Zlín. Turnaj začíná v 10:00.

Celostátní liga

5. turnaj – další výsledky: SMR Plus Zlín – FK Adria Dobříč 2:0 a Bombarďáci Větřní 14:1, SK SICO SC Jilemnice – Chemcomex Praha 0:8 a Sparta Praha 1:5.

Pořadí: 1. Zlín (27), 2. Polička (24), 3. Chemcomex Praha (24), 4. Sparta Praha (15), 5. Dobříč (10), 6. Větřní (10), 7. Moravská Třebová (8), 8. Jilemnice (0).

Autor: Radek Halva