ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Sport v době třetího stupně PES: amatéři uvnitř s rouškou .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Rozhovor s hráčem a trenérem pražské Sparty Václavem Belladou

zobrazit foto

14.1.2017, 11:43 | vložil: Petr Koseček

1. Jak hodnotíš dosavadní účinkování Sparty v naší nejvyšší soutěži?

Myslím, že pro mnohé je umístění a počet bodů Sparty překvapením. Po prvním turnaji, kdy jsme nezískali ani bod jsme byli mnohými pasováni do role otloukánků a Milan Semmler nás ujišťoval, že se nic neděje a že se od nás v první sezóně nečekají zázraky. Nyní jsme na čtvrtém místě s náskokem pěti bodů a hrajeme vyrovnané zápasy se špičkou ligy. Takže spokojený zatím jsem.

2. Jak vidíš úroveň celostátní ligy?

Úroveň je taková, jak jsem očekával. Kluci od nás nikdy nehráli sálovku a ptali se, jestli na to mají. Říkal jsem jim, že kdybych věděl, že na to nemají, tak je neberu. Úroveň je tedy pro nás úplně ideální, že nějaké body nasbíráme, ale také si zahrajeme s lepšími.

3. Zatím Vám patří čtvrtá pozice, je s tímto umístěním ve Spartě spokojenost, kteří hráči jsou tahouny Vašeho týmu?

Jak už jsem říkal-s tímto umístěním jsem spokojený jak já, tak vedení. Je to pro nás hodně motivující a kluci se těší na každý trénink, že se zase něco přiučí, nebo zdokonalí.
Tahouny týmu nelze jmenovat. Hrajeme týmově a nemáme žádné individuality. Dokážeme zamakat jeden za druhého a v tom jsme silní. Pokud musel jmenovat, tak je to v bráně brácha, který vždy zachrání co neubráníme.

4. Do konce základní části zbývají ještě dva turnaje, koho ze soupeřů byste chtěli do vyřazovacích bojů?

Jak už jsem říkal-s tímto umístěním jsem spokojený jak já, tak vedení. Je to pro nás hodně motivující a kluci se těší na každý trénink, že se zase něco přiučí, nebo zdokonalí.
Tahouny týmu nelze jmenovat. Hrajeme týmově a nemáme žádné individuality. Dokážeme zamakat jeden za druhého a v tom jsme silní. Pokud musel jmenovat, tak je to v bráně brácha, který vždy zachrání co neubráníme. Nechceme si vybírat. Soustředíme se na udržení čtvrté pozice a odehrání případného rozhodujícího zápasu ve čtvrtfinále na domácím hřišti.


5. V sobotu jste nejdříve jasně přehráli poslední Jilemnice, pak jste ale nestačili na vícemistra z Poličky, kde jsou příčiny Vaší porážky?

Sobotní cíl byl získat tři body s Jilemnicí a co nejvíce potrápit Poličku, která do té doby prohrála pouze s námi. A oboje jsme splnili. S Poličkou to nakonec skončilo 0:5, ale kdo viděl, tak mi musí dát zapravdu, že to byl naprosto vyrovnaný boj s rozdílnou úspěšností zakončování. Polička dala ze dvou střel dva góly a my z mnoha šancí vůbec nic. Zde se projevily zkušenosti hráčů Poličky.

6. Ty jsi do zápasů nezasáhl, trápí Tě nějaké zranění, či to byly jiné důvody?

Pokud je nás dost, tak se do zápasů nehrnu. Mým cílem je předávat dlouholeté zkušenosti z futsalu klukům, kteří nikdy nehráli ani futsal, ani sálovku. A to ze hřiště nejde. Je potřeba se na to v klidu dívat z lavičky, kluky koučovat a opravovat co udělali špatně. Každý kdo to zažil mi dá zapravdu, že obojí nejde dělat na 100%. Navíc kluci to zvládají bez mé přítomnosti na hřišti výborně, takže dávám prostor raději jim.

7. V sobotu Vás čeká v Mohelnici mistrovský Zlín a stále se lepšící Moravská Třebová, věříte si na své soupeře?

Na cestu do Mohelnice se těšíme, jako na každý výlet. Užijeme si vždy spoustu legrace. Bude to podobné, jako na minulém turnaji, kdy budeme chtít získat tři body ze zápasu s Moravskou Třebovou a co nejvíc potrápit mistra ze Zlína.

8. Máš nějaké podněty ke zlepšení fungování ligy a také celé české sálovky?

Co se týká fungování, tak mě překvapily dvě věci. A to neustálé nošení občanských průkazů na prokázání totožnosti místo registraček a bohužel rozhodčí. Už dvakrát jsem byl vykázán některým se nesmí říci ani slovo. Chtělo by to více se vžít do role aktérů na hřišti a nebýt tak úzkoprsí.

Dík za rozhovor...
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: