Michal Culek z Bělé se osamostatnil na čele střelecké listiny Autocentrum Jílové Extraligy Ústeckého kraje .....více v sekci Aktuality

Zlín vrátil Poličce porážku, Jilemnice získala první bod v soutěži, Moravská Třebová v derby šokovala Poličku, Jilemnice otočila zápas se Zlínem

21.1.2017, 15:45 | vložil: Petr Koseček

V Litomyšli se hraje první z dnešních závěrečných turnajů celostátní ligy v její základní části. V opakování loňského finále mezi Zlínem a Poličkou vyšlo lépe úvodní dějství Východočechům, kteří jej vyhráli o jedinou branku. Valachům se ale vydařil obrat v utkání, když se dvakrát prosadil bývalý reprezentant Tomáš Ulmann a Zlín nakonec porazil Poličku 4:2 a oplatil ji porážku z prvního duelu.

Ve druhém zápase na sebe narazily dva týmy z chvostu tabulky. První půle vyšla lépe Šakalům z Moravské Třebové, kteří vedli po brance Okrouhlýho. Jilemnice ale ve druhém dějství otočila zápas a dlouho sahala po třech bodech. O ty přišla až deset vteřin před koncem, kdy vyrovnal Němec na konečných 2:2. I tak si futsalisté z Podkrkonoší připsali v základní části první bod, což je ale na tento tým zoufale málo. Vše jinak ale může být v play off, kde už to bude jiná soutěž a stát se může cokoliv.

Ve třetím zápase se hraje malé východočeské derby mezi Poličkou a Moravskou Třebovou. Vícemistr z Poličky vedl po čtyřech minutách 1:0, za Šakaly srovnal dnešní kanonýr Okrouhlý. Favorita z Poličky poslal ve 13. minutě do vedení Poul. Ve 30. minutě vsítila Polička třetí branku a vedla již 3:1.O minutu později však vstřelil Murín kontaktní branku a je to už jen 3:2 pro Novabrik. Ve 34. minutě Okrouhlý srovnal na 3:3, aby ve 37. minutě poslal Murín Moravskou Třebovou do nečekaného vedení 4:3. Výsledek se už nezměnil a Šakalové otočili utkání a připsali si tak cenný skalp zkušeného protivníka. Polička si v Litomyšli připsala dvě porážky, což jistě nečekal ani největší pesimista.

V posledním utkání prověří Zlín poslední Jilemnice a ševci budou stále hrát o první místo po základní části. Trumfy v rukou však mají Pražané, pokud Chemcomex vyhraje dnes v Českém Krumlově obě své utkání, opanuje základní část a půjde v play off na osmou Jilemnici. Musí však zdolat těžké protivníky - Adrii Dobříč a domácí Větřní. Úřadující mistr v první půli měl více ze hry a po brankách Zapletala a dvou Halody vedl 3:1 a měl zaděláno na tříbodový zisk. Ve druhém dějství ale zlínští futsalisté úplně vypadli z role a dovolili Jilemnici hned třikrát skórovat, navíc rozhodující branka padla 13 sekund před koncem. Hráči z Podkrkonoší si tak připisují první výhru v základní části a budou netrpělivě čekat na svého soupeře v play off. Zlín skončí nejhůře druhý a to znamená, že ve čtvrtfinále narazí buď na Jilemnici nebo na Moravskou Třebovou.

A/ datum: 21.1.2017
hala: SH Litomyšl
pořadatel: ŠAKALÍ HNĚV Moravská Třebová
čas 1 utkání: 13.00 hod.
rozhodčí: DANĚK Roman, DLOUHÝ Petr, FRAJT Oldřich
delegát: BELŽÍK Jiří

49. 13,00 hod. - VPS NOVABRIK Polička - SMR PLUS Zlín 2:4 (2:1)
50. 14,00 hod. - SK SICO SC Jilemnice - ŠAKALÍ HNĚV Mor. Třebová 2:2 (0:1)
51. 15,00 hod. - ŠAKALÍ HNĚV Mor. Třebová - VPS NOVABRIK Polička 4:3 (1:2)
52. 16,00 hod. - SMR PLUS Zlín - SK SICO SC Jilemnice 3:4 (3:1)