Svitavský deník - Přepsat dějiny? Šakalové to umí!

23.1.2017, 15:10 | vložil: Petr Koseček

Litomyšl – Neuvěřitelné se stalo skutkem. V litomyšlské sportovní hale se moravskotřebovskému mančaftu podařilo senzačně otočit vývoj utkání s Poličkou z 1:3 na 4:3 a poprvé třímá skalp okresního rivala.

Všechno naruby bylo na posledním turnaji základní části celostátní ligy sálových fotbalistů. Poslední a doposud „nulová" Jilemnice uhrála čtyři body, Polička se propadla na třetí místo, když prohrála zápasy, v jejichž poločasech vždycky vedla, Šakalové z Moravské Třebové premiérově porazili okresního soupeře.

Prostě, fanoušci se nemohli nudit.

VPS Novabrik Polička – SMR Plus Zlín 2:4 (2:1)

Branky: 7. a 11. Poul – 2. a 34. Ulman, 22. Haloda, 40. Talaš.

Finalisté minulého ročníku spolu sehráli až nezvykle otevřenou ofenzivní partii. K vidění byla spousta šancí, tyče zvonily jako zvonky na Loretě, brankáři se překonávali výbornými zákroky. První poločas vyzněl herně i výsledkově lépe pro Novabrik, zásluhou dvou branek nejlepšího střelce celostátní ligy Poula těsně vedl, ale nástup do druhé půlky mu vůbec nevyšel, dostal se pod tlak a z něho vyplynulo brzké vyrovnání na 2:2. A potom už to bylo „kdo s koho". Soupeři chtěli dávat další góly, ale povedlo se to jenom Zlínským, kteří dvakrát potrestali zmatky v poličské defenzivě a strhli tak výhru na svoji stranu. Poličští si vybírali střelecký zmar až do dna a touto porážkou definitivně ztratili naději na první místo ligové tabulky.

Šakalí hněv Moravská Třebová – SK SICO SC Jilemnice 2:2 (1:0)

Branky: 17. Okrouhlý, 40. Němec – 29. Brádle, 34. Kraus.

Nic jiného než tři body si Šakalové nepřipouštěli a také k nim nakročili, když z mírné převahy vytěžili zásah Okrouhlého. Po pauze se jim ale vývoj utkání vymkl zpod kontroly, když opakovaně zaspali na útočné polovině a nezachytávali rychlé brejky. Důsledkem bylo vyrovnání a posléze vyloučení Müllera po modré kartě. Jilemnice pak dokonce výsledek otočila, když míč odražený od břevna do země viděli sudí „za lajnou". Ze zoufalého náporu urvali Šakalové alespoň srovnání, když se ze střední vzdálenosti dvanáct sekund před koncem trefil Němec.

Šakalí hněv Moravská Třebová – VPS Novabrik Polička 4:3 (1:2)

Branky: 10. a 34. (PK) Okrouhlý, 31. a 37. Murin – 4. a 14. Poul, 30. Slováček.

Derby, do něhož rivalové nenastoupili v optimálních sestavách, se dlouho odvíjelo podle očekávaného scénáře. Šakalové bojovali, měli šance, herně drželi krok, ale ve 30. minutě prohrávali 1:3. To Novabrik není zvyklý ztrácet. Jenže tohle byl den, kdy žádné zákonitosti neplatily. Z „čistého nebe" přišlo snížení, následoval pátý faul favorita a Šakalové cítili naději. Ve 34. minutě Okrouhlý z penalty za ruku v pokutovém území vyrovnal na 3:3. S blížícím se závěrem bylo publikum pomalu zralé na infarkt, takové to bylo drama. Rozhodl ho samostatnou akcí středem hřiště Murin, na jehož gól Polička odpověď nenašla. Šakalové ke konci nedali „devítku", ale to už je o tenhle mimořádný výsledek nepřipravilo!

Moravská Třebová: Hutira, Vykydal – Sedláček, Müller, Němec, Staněk, Vančura, Murin, Okrouhlý.

Polička: Vrátný – Jílek, Vondra, Netolický, F. Švec, Slováček, Poul, Navrátil, Stejskal.

Další výsledky:

7. turnaj: Zlín – Jilemnice 3:4, Sparta Praha – Větřní 3:6 a Dobříč 13:3, Chemcomex Praha – Dobříč 6:1 a Větřní 6:2.

Pořadí po základní části:

1. Chemcomex Praha (36), 2. Zlín (31), 3. Polička (30), 4. Sparta Praha (22), 5. Větřní (16), 6. Dobříč (13), 7. Moravská Třebová (12), 8. Jilemnice (4).

Dvojice pro čtvrtfinále:

Chemcomex Praha – Jilemnice, Sparta Praha – Větřní, Polička – Dobříč, Zlín – Moravská Třebová.

Hraje se na dva vítězné zápasy v termínech 11., 18. a případně 25. února. Final Four je na pořadu 4. a 5. března.

Autor: Radek Halva