Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

23.1.2017, 15:43 | vložil: Petr Koseček

Český Krumlov - Prohra s vítězem základní části – Chemcomexem – už na pátém pořadí Větřní nic nezměnila. Turnaj v českokrumlovské městské sportovní hale na Chvalšinské silnici napsal tečku za základní částí nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy futsalu. Domácí Bombarďáci Větřní přivítali dva pražské soupeře – nováčkovskou Spartu a mnohonásobného mistra Chemcomex, čtvrtým do party byla Adria Dobříč.

Jihočeši pro udržení pátého místa a tím papírově schůdnějšího soupeře pro první kolo vyřazovací části potřebovali bodovat, což se jim povedlo hned v úvodním souboji.

1. zápas: Bombarďáci Větřní – Sparta Praha 6:3 (3:1)

Hned na úvod sezony Jihočeši nováčka porazili 4:1, ale od té doby se sparťané výrazně zvedli a dokazovali to i v tomto utkání. Odvetu lépe začali domácí a trefou kapitána Caise ze standardky šli do vedení, jenomže hosté vzápětí ze stejné situace srovnali – a trenér Bombarďáků si bral time. Misku na domácí stranu pak opět přiklonil pět minut před pauzou Weinhard. Ten se podílel i na třetí trefě, když v tvrdém souboji vybojoval míč pro Caise, hosté sice reklamovali faul, ale gól domácího kapitána a nejlepšího kanonýra platil – 3:1.

Nástup do druhé však Větřínským hrubě nevyšel. Hosté hned po rozehrávce z pěkné akce pálili do tyče a následně korigovali na 3:2. Sparťané převzali taktovku a zatlačili domácí tým na jeho půlku. Bombarďáci se dostávali jen k ojedinělým kontrům. Sám šel Grznárik, ale nedal, a tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Šest minut před koncem hosté trefou Kříže srovnali. Až tento moment domácí opět nastartoval, Větřínští přepnuli zase do útoku a v závěrečné tříminutovce rozhodli. Z krásné akce vsítil čtvrtý a nakonec vítězný gól Grznárik, po autu Weinharda mířil přesně hlavou Svoboda a z přiťuknutí Slámy pečetil Cais, jenž si jedenáctým gólem v sezoně zároveň zajistil pomyslnou zlatou kopačku mezi nejlepšími střelci základní části (spolu s Kaválkem z Dobříče).

Branky: 2., 20. a 40. Cais, 15. Weinhard, 38. Grznárik, 39. M. Svoboda – 5. Nedvěd, 21. Tomek, 34. Kříž.

2. zápas: Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 2:6 (1:4)

Před závěrečným zápasem turnaje již bylo jasno o složení čtvrtfinálových dvojic, a tak se hrála otevřená útočná partie, v níž sice domácí brzy vedli, ale v půli už měl tříbrankový náskok favorit. Po obrátce Bombarďáci zahodili plno šancí a jejich prohra nemusela být tak krutá. Pražané ovšem odskočili až na 1:6 a domácí v poslední minutě už jen korigovali.

Branky: 3. Weinhard, 40. Svoboda – 3. a 17. Havrda, 16. a 22. Fichtner, 10. Bialek, 35. Rott.

Sestava Bombarďáků: Š. Beránek (Šilhan ml., Cába) – M. Svoboda, Dychtl, Cais, Homer – Grznárik, Bordač, Weinhard, Sláma.

Další výsledky 13. a 14. kola: Chemcomex – Dobříč 6:1, Dobříč – Sparta 3:13 (v Krumlově), Polička – Zlín 2:4, Jilemnice – Mor. Třebová 2:2, Mor. Třebová – Polička 4:3, Zlín – Jilemnice 3:4 (v Litomyšli).

Nejdříve v poháru

Větřínští obsadili v základní části 1. ligy páté místo a ve čtvrtfinále play off si tedy zopakují bitvu se Spartou.

Vyřazovací část se hraje na dva vítězné zápasy, začíná se na půdě lépe postaveného týmu (11. února), odveta je na programu za týden u hůře postaveného, případný třetí zápas by se opět hrál u lepšího (25. února).

Další čtvrtfinálové dvojice: Chemcomex Praha - Sico Jilemnice, SMR Plus Zlín - Šakalí hněv Moravská Třebová, Novabrik Polička - Adria Dobříč.

Ještě před play off však Bombarďáky čeká finálový turnaj Českého poháru, jehož pořadatelství v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném bylo na sobotu 4. února svěřeno právě Větřínským. Losování proběhlo v sobotu přímo v krumlovské hale. Žlutočerní byli nasazení a ve skupině A je čekají Zlín, Jilemnice a vítěz pražské kvalifikace. V béčku změří síly Sparta, Lanškroun, Jílové a českobudějovický tým Komi.

Autor: Karel Vosika