ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Miroslav Rott se střelecky prosadil proti mistrovské Chrudimi .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Bývalý futsalový reprezentant Ivo Světlík i nadále povede třetiligovou Kroměříž

zobrazit foto

24.1.2017, 15:03 | vložil: Petr Koseček

Sešívaní přivábili Krhuta a Matouška z konkurenčního Hulína

Kroměříž – Značná překvapení připravila fotbalová Kroměříž na startu zimní přípravy. S týmem trénují Tomáš Matoušek, Dominik Krhut, Marián Kovář a Petr Kobylík. Co jméno, to eso na třetiligové poměry. „Ale všichni naši hráči jsou na stejné startovní čáře, mají možnost se ukázat. Mužstvo budeme skládat tak, aby se na jaře zachránilo," upozornil asistent trenéra David Klimek.


Nejpikantnější je testování univerzálního dua Matoušek-Krhut. Oba totiž naposledy patřili mezi opory konkurenčního Hulína.

„Hráčům jsme před Vánoci řekli, co od nich očekáváme a předložili jsme jim podmínky. Oni je přijali a teď záleží na nich, jestli u nás budou chtít hrát dál. Naše dobré vztahy s Hulínem se kvůli tomu nenaruší, určitě se dohodneme," tvrdí 37letý patriot sešívaných.

Kroměříži se oba zkušené borce podařilo přilákat i přesto, že klub balancuje na hraně sestupu do divize.

„Bojujeme nyní o záchranu. Ale pořád jsme ve Zlínském kraji po Slovácku a Zlínu třetím největším klubem," vysvětlil Klimek.

Pozornost budí i další dva testovaní fotbalisté. Třiadvacetiletý útočník Marián Kovář platil za mimořádný talent české kopané, jenže očekávání nenaplnil a po štacích v Jablonci a ve Slovácku hrál na podzim divizi v Brumově. Jedenatřicetiletý záložník Petr Kobylík zase prokazoval nadání v Olomouci, ale úspěšnější kariéry dosáhl jeho bratr David, který mimo jiné vyhrál s Českem v roce 2002 Euro do 21 let. Petr Kobylík už působil v Kroměříži na jaře 2005.

„Snažíme se sehnat hráče se zkušenostmi. V bitvě o záchranu nemůžeme postavit tým na mladých fotbalistech," podotkl bývalý obránce.

Zároveň Hanáci potřebují kompenzovat ztráty. Po podzimu odešli Netopil a Steiner do Rakouska, Šustr do Ostravy, na zahájení přípravy se trenérům neukázal Hromek a štěstí ve slovenské Trnavě zkusí kanonýr Jan Silný.

„Přejeme mu, ať se chytí. Ale když mu to nevyjde, rádi jej u nás opět uvidíme. Shánět náhradu pak budeme za brankáře Šustra," uvedl Klimek.

O místo v jarním kádru zabojuje mimo čtyř nových tváří také pětice dorostenců a hráči navrátivší se z hostování. Ladit formu bude Kroměříž v jedenácti přátelských duelech, což je nezvykle velká porce.

„Úmyslně jsme si dohodli tolik utkání. Do přípravy nám v pondělí nastoupilo dvacet pět hráčů a řadu z nich potřebujeme pořádně vidět v zápasech," doplnil David Klimek, který bude na jaře zachraňovat Hanáckou Slavii s Ivo Světlíkem.

„Zůstává model, jaký jsme praktikovali ke konci podzimu. Pokračování jsme zvažovali, přičemž hrálo roli to, že ke klubu máme vztah. Oba máme zaměstnání a vychováváme malé děti, takže je to pro nás časově náročné, ale budeme si pomáhat a zkusíme to," sdělil.

Záchrannou misi odstartují Hanáci v neděli 26. března na půdě Líšně.

Autor: Jan Šmíd
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: