ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Bývalý reprezentant Ivo Světlík i nadále působí jako asistent trenéra v třetiligové Kroměříži .....více v sekci AktualityZprávy revizní a odvolací komise

 
 

Rozhodnutí RaOK ČFSF č. 2_2013-2014

4.3.2014, 23:21 | vložil: Jiří Havlásek

ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU - FUTSAL
Revizní a odvolací komise

ROZHODNUTÍ RaOK ČFSF č. 2 – 2013/2014

Revizní a odvolací komise ČFSF ve složení:
Jiří Havlásek, Jan Suchánek, Václav Valštýn

provedla, na základě skutečností uvedených v odvolání družstva Ac Vegas Hradec Králové proti rozhodnutí ligové komise (LK) ČFSF č. 1-2014, rozbor situace po čtvrté kontumaci tohoto týmu v soutěžním ročníku 2013/2014. RaOK posoudila rozhodnutí STK č. 4-20136/14 týkající se vyloučení družstva Ac Vegas Hradec Králové z celostátní ligy (CL) a vydala následující rozhodnutí.

Podkladem pro rozhodnutí RaOK ČFSF byly následující dokumenty:
1) Rozhodnutí STK ČFSF č. 4-2013/14
2) Soutěžní řád ČFSF

ROZHODNUTÍ
RaOK ČFSF shledala, že STK ČFSF ve svém rozhodnutí č. 4-2013/14 postupovala nesprávně, protože STK dle soutěžního řádu (SŘ) nemůže družstvo ze soutěže vyloučit. RaOK ČFSF se tedy rozhodla zrušit rozhodnutí STK ČFSF č. 4-2013/14 a vrátit ho k novému projednání STK ČFSF.

ZDŮVODNĚNÍ
V SŘ v článku č. 60, odstavci č. 1 se píše, že "Družstvo, v jehož neprospěch budou vyhlášeny 3 kontumační výsledky v průběhu jednoho ročníku soutěže jako důsledek nedostavení se k utkání, může být řídícím orgánem soutěže (ŘOS) vyloučeno ze soutěže." To znamená, že družstvo být vyloučeno ze soutěže může, ale také nemusí. O případném vyloučení má rozhodnout ŘOS, kterým je dle propozic CL VV ČFSF a jím k tomu pověřená LK. STK nemá právo družstvo ze soutěže vyloučit, má jen rozhodovat o důsledcích vyloučení.
Správný postup v této situaci měl být následující. STK měla rozhodnout pouze o osudu utkání, ke kterým družstvo Ac Vegas Hradec Králové nedorazilo, tedy o kontumacích zápasů ve prospěch soupeřů. Následně měla LK ČFSF jako ŘOS rozhodnout o tom, zda bude družstvo Ac Vegas Hradec Králové po čtyřech kontumacích vyloučeno ze soutěže, nebo vyloučeno nebude. V případě, že by LK ČFSF rozhodla o vyloučení družstva ze soutěže, měla na toto rozhodnutí STK ČFSF reagovat dalším rozhodnutím o osudu dosud odehraných utkání družstva Ac Vegas Hradec Králové.
Jelikož se však družstvo Ac Vegas Hradec Králové dobrovolně odhlásilo ze soutěže dříve, než STK i LK o jeho prohřešku vůbec jednaly (viz e-mail o odstoupení ze soutěže adresovaný LK ČFSF dne 5. 1. 2014), není pochyb o tom, že družstvo se samo dobrovolně odhlásilo ještě před svým vyloučením ze soutěže ze strany ŘOS. Není totiž vůbec důležité, kdy družstvo nedorazilo k utkáním, které byly následně kontumovány, protože samotná třetí kontumace dle SŘ neznamená automatické vyloučení ze soutěže. Vyloučení ze soutěže je platné až rozhodnutím ŘOS a to v době odstoupení družstva ze soutěže ještě nebylo vydáno. LK ČFSF tedy měla družstvo Ac Vegas Hradec Králové na základě jeho rozhodnutí o odstoupení ze soutěže potrestat za odstoupení z rozlosované soutěže přesně v duchu sazebníku trestů uvedeném v propozicích CL, nikoliv za vyloučení ze soutěže po třetí kontumaci.
STK ČFSF pak měla na odstoupení družstva ze soutěže reagovat novým rozhodnutím, kterým by rozhodla o osudu dosud odehraných utkání družstva Ac Vegas Hradec Králové v soutěži.

POUČENÍ
Toto rozhodnutí RaOK ČFSF je dle stanov ČFSF čl. 9, odst. 1 konečné a nelze se proti němu odvolat.

Výsledek hlasování jednotlivých členů RaOK ČFSF k tomuto znění rozhodnutí a zdůvodnění (Ano – Ne – Zdržel se): 3 – 0 - 0

V Ostravě: 1. března 2014
Jiří Havlásek
předseda RaOK ČFSF
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: