ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Čeští rozhodčí na mezinárodní scéně - Oldřich Frajt .....více v sekci AktualityZprávy

 
 

Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem

| vložil:

10.11.2006
Požádali jsme reprezentačního trenéra Aleše Štorce o krátký rozhovor před odjezdem na blížící se ME v sálové kopané, které proběhne ve dnech 27.11. - 4.12.2006 ve španělských městech Santa Coloma de Farners, Arbúcies a Sant Hilari Sacalm v provincii la Selva nedaleko Barcelony.

Trenére, z čeho jste vycházel při nominaci hráčů pro ME v sálové kopané ve Španělsku?
Co se týká širší nominace týmu pro ME ve Španělsku, jsou tam osvědčené tváře, nováčci i naděje. Hlavní úkol pro ME je kvalifikovat se na MS do Argentiny v příštím roce, protože to bude vrchol pro tuto generaci hráčů. Sálovka v Jižní Americe je na absolutním vrcholu sledovanosti, popularity a oblíbenosti. Kdo byl v roce 2004 na MS v Paraguay, potvrdí, co znamená tento sport pro Jižní Ameriku.
Splnění tohoto cíle je pro českou sálovku enormně důležité, a proto při výběru konečné nominace nebudu rozlišovat klubovou příslušnost, mediální i personální oblíbenost jednotlivců, ale jen momentální formu, charakter a typologii hráčů. Pro některé to bude zklamání, ale takový je sportovní úděl.

S jakými cíli jedete do Španělska?
Cíl máme postupný. Musíme postoupit ze skupiny, kde nás čekají nevyzpytatelní Ukrajinci a neznámí Izraelci a uspět ve čtvrtfinále. Jelikož na MS postupuje z Evropy nejlepších 6 týmů, tím bychom měli zajištěnu účast, splněn cíl a mohli bychom se soustředit na větší úspěchy…

Můžete počítat do Španělska se všemi klíčovými hráči?
Bohužel nepříjemným zásahem do nominace bylo vážné zranění jednoho z klíčových hráčů týmu Ivoše Světlíka. Ale nedá se nic dělat, musíme ho nahradit a bojovat i za něj. Mimochodem přeji mu, stejně jako ostatní, aby se brzy uzdravil a vrátil ve stejné formě zpět mezi nás. Jinak se mi zatím nikdo neomluvil.

3 hráči širšího kádru reprezentace hájili ještě v loňské sezoně barvy Slavičína a nyní hrají za nováčka ligy Jestřabí. Jaký je Váš názor na náhlý přechod Slavičína ke konkurenčnímu fifa-futsalu?

Mrzí mě přechod Jerevanu Slavičín do fifa-futsalu. Osobně mám názor, že když mělo dojít k jednání o možnosti slučování obou soutěží, tak celkově vedení fifa-futsalu versus vedení sálovky. Ne jednat samostatně a navíc to udělal klub, který byl jedním z těch, který vyvolal změny ve vedení sálovky.
Musí sami vyhodnotit, zda to byl krok zdařilý. Určitě potřebují čas přizpůsobit se novým pravidlům a stylu hry. Nemám možnost je sledovat, viděl jsem pouze poločas jednoho zápasu a potvrdil se fakt, že druhá fifa-futsalová liga je daleko za první fifa-futsalovou i sálovkářskou ligou.
Určitě jim přeji úspěch, protože současné umístění v tabulce 2.ligy není dobrá reprezentace dříve špičkového sálovkářského týmu.

Jak vnímáte pozici vůči konkurenčnímu fifa-futsalu?
Vím, že hodně lidí z fifa-futsalu podceňuje náš sport. Myslím, že to je především z neznalosti. Objektivní porovnání obou sportů zatím chybí. Z mého pohledu vidím největší rozdíl v tom, že nemůžu kdykoliv posílat faktury na silného partnera (v případě fifa-futsalu ČMFS) a nemám tolik, respektive, žádného placeného funkcionáře… Ale vážně, myslím, že každý sport má něco do sebe. Sálovka má větší historii, fifa-futsal silnější zázemí. Prolínání hráčů oběma směry je normální jev. Jako sálovka vzala za svého fifa-futsalem odstaveného Dana Rajnocha, opomíjeného Petra Šnídla či “občas potřebného“ Honzu Klímu, tak fifa-futsal “objevil” sálovkáře Jardu Dittricha, Tondu Holuba, Petra Šmerala…
Přesto, že se jedná o podobné sporty, prosazení na obou frontách tak lehké není, což si vyzkoušela řada hráčů.

Jaké jsou nejbližší plány reprezentace před odjezdem?
Konečný výběr hráčů nominovaných pro ME bude mít sraz tři dny před odjezdem na krátké soustředění od 25.11.2006, které proběhne v Praze. Odtud se vydáme přímo na cestu do Barcelony, respektive do města, kde se odehraje naše skupina.

Myslíte si, že se vám podaří obhájit stříbrnou medaili z předešlého ME v Bělorusku?
Reprezentovat Českou Republiku a uspět v jakémkoliv sportovním odvětví na úrovni mistrovství Evropy či světa je výzva. Účast je první krok. Nikdo neví, kolikrát se na takovouto akci podívá… Proto naše motto je, nedívat se napravo nalevo, na kvalitu soupeřů, na přenosy v TV, na hezké dojmy ze hry atd., ale chceme všichni společně uspět a eventuelně přivézt opět medaili.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně úspěchů s reprezentací ČR.
Také já bych chtěl poděkovat sponzorům a všem nadšencům, kteří se pohybují kolem sálové kopané, za jejich pomoc při přípravě na ME, a nám všem přeji úspěch na turnaji!
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: