ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Futsal historia se věnuje čtvrtfinále MS v roce 2015 v Bělorusku s Argentinou .....více v sekci AktualityZprávy

 
 

VI. Mistrovstí světa klubů? JEREVAN BRONZOVÝ!

| vložil: Petr Koseček

24.09.2005
Historického úspěchu dosáhl na VI. Světovém poháru klubů v sálovém fotbalu SK JEREVAN Slavičín. V obrovské konkurenci nejlepších klubových týmů světa vybojoval bronzové medaile a postaral se tak o největší senzaci turnaje. Podceňovaný tým tak vypálil rybník favoritovi celého turnaje z Peru a ukázal sílu české sálovky.

JAK JSME PŘIŠLI K BRONZU
Na VI. Světový pohár se do Sibiřských měst Nerungri a Mirného se sjela tato mužstva:

Ve skupině A v Mirném se utkali:
DA Universidad Rosario (Argentina),
FFAO Melbourne (Austrálie),
Refordenia Alicante (Španělsko),
Almaz Alrosa Mirnyj (Rusko).

Ve skupině B v Nerungri hráli:
Deporcentro Casuarinos Lima (Peru),
SK JEREVAN Slavičín,
Koncentrát Nerungri (Rusko).

Našimi soupeři ve skupině byl vítěz Poháru Jižní Ameriky (obdoba PMEZ) a obhájci titulu MS a vítěz posledního ročníku ruské superligy. Již los vyvolal u vedení Jerevanu velké obavy, jak v této konkurenci naše mužstvo uspěje. Protože se turnaje z různých důvodů nemohli zúčastnit někteří kmenoví hráči, vedení Jerevanu kádr doplnilo o Aleše Štorce a Dana Brožka z pražského Chemcomexu. Husarský kousek se povedl s angažováním legendy českého futsalu Dana Rajnocha.

Mužstvo se 24.9. vydalo na 10 000 km dlouhou cestu na Sibiř. Po první porci kilometrů a přistání v Moskvě nás čekala první společenská akce – setkání se slavičínským rodákem Vlasťou Pávkem, pracujícím v diplomatických službách ČR. Zcela neplánovaně se zde výprava také setkala s prvním slovenským kosmonautem Ivanem Béllou. Z českého domu jsme se poté přesunuli na moskevské letiště Demodevo, ze kterého jsme vyrazili na dlouhou cestu do Mirného. V Mirném jsme přesedli do dalšího speciálu a čekalo nás posledních tisíc kilometrů do Nerungri. Po téměř žádném odpočinku, nevyrovnání se s časovým posunem (8 hod.) a velkolepém slavnostním zahájení jsme nastoupili k úvodnímu utkání proti domácímu týmu Koncentrát Nerungri.

Koncentrát Nerugri – SK JEREVAN Slavičín 3 : 3 (1: 2)

Nerungri slavilo takzvaný „Děn Šachťora“ a domácí tým měl přispět k oslavám hladkým vítězství nad cestováním unaveným týmem Jerevanu. Taktika týmu byla jasná: využít nervozity domácího týmu a aktivní hrou se nedostat pod tlak. Tato taktika vyšla dokonale a Lukáš Koseček dvakrát umlčel domácí publikum. Další šance Jerevan nevyužil a naopak domácímu týmu se podařilo do poločasu snížit.
Druhá půle začala velkým náporem domácích, které hnalo dopředu 1500 fanoušků. Koncentrátu se podařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch a dostat se do vedení 3:2. Po té však podlehl sebeuspokojení a Jerevan, který se nehodlal smířit s porážkou toho využil. Zvýšil obrátky a tři minuty před koncem se dočkal zaslouženého vyrovnání, když se gólově prosadil Dan Brožek. V poslední minutě mohl další obrat v zápase dokonat Aleš Štorc, ale jeho sólo zlikvidoval výborný brankář domácích. Jerevan tak po výborném výkonu celého mužstva vybojoval zaslouženou remízu a do šaten ho vyprovázel potlesk a uznalá gesta domácích fanoušků.

SK JEREVAN Slavičín - Deporcentro Casuarinos Lima 2 : 2 ( 2 : 1 )

K druhému utkání skupiny nastoupil Jerevan s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk jej hodně přiblíží semifinálovým branám. Lima nastoupila ke svému prvnímu zápasu s jednoznačným cílem zvítězit. Taktika tentokrát zněla - častým přerušováním hry a střídáním v krátkých intervalech nepustit jihoamerické hračičky do tempa. Tato zbraň se ukázala jako velice účinná a hráče peruánského týmu vyváděla ze zaběhnutých herních šablon. Přesto náš tým inkasoval jako první. Do poločasu však Jerevan výsledek otočil po brankách nové střelecké hvězdy Lukáše Kosečka a Tomáše Hnila. Druhý poločas začal obrovským náporem Peruánců. Po několika šancích, které zlikvidoval gólman Podušel se Peruáncům přece jen podařilo vyrovnat. Od tohoto momentu se na palubovce rozpoutala ohromná bitva o všechno. Jerevan se zaměřil na bránění a podnikal rychlé kontry. Starší hráči v této fázi zápasu předvedli v plné kráse co znamenají zkušenosti. Co prošlo výbornou obranou, to pochytal vynikající Podušel. Drama vyvrcholilo dvě a půl minuty před koncem. Nervozní hráči Peru předvedli zákeřný faul na Tomáše Hnila a hřišti se strhla pořádná strkanice, ve které Peruánci předvedli svůj temperament. Z našich hráčů byl „aktivní“ především gólman Podušel. Rozhodčí po uklidnění situace zcela nepochopitelně vyloučili Hnila a na straně Peru hráče, který vůbec nefauloval, ani se nezapojil do potyčky. Naše mužstvo pak skvělou remízu udrželo a stanulo před branami semifinále. Celé mužstvo si v utkání sáhlo na dno sil, hrálo s nesmírným nasazením a srdcem. V těžkých chvílích zářil Podušel, který odchytal životní zápas. Po některých jeho zákrocích bělali vzteky i hráči tmavé pleti. Zda nakonec opravdu postoupíme jsme si museli počkat do závěrečného zápasu skupiny.

Postup do semifinále nám v posledním utkání zaručovalo vítězství kteréhokoliv z týmů, případně remíza 1:1 a 2:2. Při remíze 4:4 a více jsme byli z kola ven. Pokud by utkání skončilo 3:3, přišel by na řadu los.

A právě k této variantě bylo nakonec nejblíž. Za stavu 3:2 pro domácí asi pět minut před koncem obě mužstva završila pět načítaných chyb. Za každý další faul následoval trestný kop z devítimetrové hranice.
Domácí mužstvo dvě příležitosti k potvrzení vedení zahodilo. Peru se své šance dočkalo 30 s před koncem,
ale taktéž neuspělo. Domácí tým už taktickou hrou vítězství udržel. Poslední sekundy spolu ze zaplněnou halou odpočítali také hráči Jerevanu a pak už vybuchla obrovská radost – semifinálová brána se otevřela.

Všechny zaplavila neskutečná vlna štěstí a Jerevan ruským fanouškům předvedl, jak se umíme radovat.
Postup Jerevanu nikdo nečekal a naše výborné výkony nezůstaly bez odezvy. Direktoriát turnaje vyhlásil
Laďu Podušela nejlepším brankářem skupiny B a Lukáše Kosečka nejlepším hráčem. Dalším oceněním
byla nabídka profesionální smlouvy pro Michala Ocelíka do ruské superligy z týmu z Irkutska.
Postup do semifinále přinesl další leteckou cestu zpět do Mirného. Bohužel padající sníh odlet neustále oddaloval. Mužstvo nakonec přece jenom odletělo, i když s téměř patnáctihodinovým zpožděním.
V Mirném nás čekalo přívětivější počasí a především semifinálový soupeř domácí Almaz Mirnyj. Opakoval se tak souboj z PMEZ z Luhačovic.


ALMAZ ALROSA Mirnyj - SK JEREVAN Slavičín 6 : 2 (3 : 0)

Semifinále Jerevan odehrál ve fantastické atmosféře vyprodané dvoutisícové hale za asistence televizních kamer ruské televize, která utkání vysílala v přímém přenosu. Tak bouřlivou kulisu při sálovce nikdo z nás ještě nezažil. Fanatické publikum doslova hnalo celý zápas svůj tým do útoku. Tým nastoupil do utkání z cílem co nejdéle neinkasovat. Bohužel tato taktika vzala za své už ve druhé minutě utkání. To co bylo naší největší zbraní ve skupině - vynikající obranná činnost selhala hned v úvodu. Přestože Jerevan nepodlehl atmosféře a hru postupně vyrovnal, zkušený Almaz se dostal do poločasu do tříbrankového vedení. Zejména třetí branka patnáct sekund před koncem poločasu hodně mrzela.

V druhé půli jsme se ovšem nevzdali a ještě zvýšili obrátky. Lukáš Koseček tečoval střelu Rajnocha
a snížil na rozdíl dvou branek. Hráče branka povzbudila a začali Almaz přehrávat a dostávat se do střeleckých pozic. Bohužel jsme nedokázali gólově vyjádřit především dva závary, kdy domácí hráči míč vykopávali z brankové čáry. V druhém případě jsme dokonce z rychlého brejku inkasovali čtvrtý gól, který ukončil náš tlak. Týmu se sice ještě podařilo snížit Ocelíkem, ale na zvrat v utkání již nebyly síly.
Almaz v samotném závěru zápasu stvrdil svůj postup do finále dalšími dvěma brankami. Fantastičtí diváci mohli začít oslavovat postup domácího mužstva do finále.

Jerevan si tak pověsil na krk bronzové medaile spolu s druhým poraženým semifinalistou mužstvem
DA Universidad Rosario z Argentiny, který prohrál s Koncentrátem Nerjungri 7:3.
Zápas o vylepšení koeficientu pro Evropská mužstva se nám zejména v první půli nepovedl. Opět jsme soupeře pustili do dvoubrankového vedení a museli dotahovat náskok soupeře. V druhé půli se naše hra výrazně zlepšila, ale šance jsme nedokázali proměnit. V závěru jsme dokonce zahodili dva devítimetrové trestné kopy, nastřelili břevno a rozhodčí nám upřeli zcela jasnou penaltu za ruku, kterou viděla celá hala, jen oni ne.

Konečný verdikt zápasu tak zněl 4:2 v náš neprospěch. Naše branky zaznamenali Rajnoch a Hnilo.
Mužstvo však odcházelo se vztyčenou hlavou a za své výkony v obou zápasech v Mirném se určitě stydět nemusí. Tým především v utkáních základní skupiny zanechal jasnou stopu české sálovky. Svou hrou i vystupováním jsme si vysloužili obdiv a uznání odborné veřejnosti i fanoušků. Komentátoři ruské televize se o naší hře vyjadřovali s obdivem. Výprava tak vzorně reprezentovala nejen sponzory a město Slavičín, ale i celou českou sálovku. Potvrdili jsme tak, že letošní druhé místo v PMEZ nebyla náhoda.

Vedení Jerevanu by touto cestou chtělo poděkovat všem sponzorům, především pak panu Viktoru Šorfovi a městu Slavičín. Bez jejich pomoci by jsme takového úspěchu nikdy nedosáhli.
Dále chceme poděkovat vedení FC TVD Slavičín za uvolnění hráčů v již rozehrané soutěži.
Pro úplnost dodávám, že mistry světa se stali hráči ALMAZU ALROSA Mirnyj, kteří v dramatickém finále zvítězili 4:2 nad Koncentrátem Nerungri po prodloužení. Vítěznou branku vstřelili hráči Almazu
dvacet sekund před koncem druhého prodloužení.


Bronz vybojovali:

Vedoucí výpravy a prezident klubu: Koseček Petr
Trenér: Minarčík Leoš
Asistent trenéra: Semmler Milan
Vedoucí mužstva: Šiška Zdeněk
Hráči: Podušel Ladislav, Hnilo Tomáš, Ocelík Michal, Soja Radim, Koseček Lukáš, Světlík Ivo, Stojaník Ondřej, Štorc Aleš, Brožek Dan, Rajnoch Dan

Kameraman: Minarčík Michal


Celkové výsledky VI. Mistrovství světa klubů
1. ALMAZ ALROSA MIRNIJ
2. KONCENTRÁT NERUNGRI
3. SK JEREVAN SLAVIČÍN, UNIVERSIDAD ROSARIO
5. DEPORCENTRO CASUARINOS LIMA
6. REFORDENIA ALICANTE
7. FFAO MELBOURNE
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: