Zastaví sa futsal na Slovensku? A čeká pak Česko stejný scenář? .....více v sekci Aktuality

Česká federace sálového fotbalu

Výsledky: Celostátní liga 2013/2014 / Dlouhodobá základní část CL

[Zpět]

ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU - FUTSAL
Soutěž: Dlouhodobá základní část CL Místo: SH Český Krumlov Datum: 02.11.2013 18:00 Zápas č.: 19
Domácí: BOMBARĎÁCI Větřní Hosté: SK SICO Sportovní centrum Jilemnice Konečný výsledek:
Stručný referát o průběhu utkání:
V nadprůměrném, divácky zajímavém a férově vedeném utkání Bombarďáků s Jilemnicí si domácí ani lepší vstup do zápasu přát nemohli. Už ve dvanácté sekundě si na přihrávku ze středu hřiště naběhl Beránek a kolem vybíhajícího brankáře umístil míč do sítě a otevřel skóre. Navíc o dalších pět minut později stál na konci kombinace po rychlém protiútoku Babouček a bylo to 2:0 pro Větřní. To byla voda na mlýn domácích sálovkářů, kteří se mohli, při vědomí dvoubrankového náskoku, soustředit na defenzivu a hrozit z rychlých kontrů. Pro jilemnické ale rozhodně nebylo nic ztraceno a hráči Sica dávali najevo, že se o výsledek ještě pořádně poperou. První varování domácím Bombarďákům poslal Vavřinec, jehož tečovaná střela rozezněla tyč. Stejnému hráči se podařilo tři minuty před přestávkou snížit na jednobrankový rozdíl, když odebral míč obránci a prostřelil Cábu v brance domácích. Hráčům z Větřní se ale povedl vstup i do druhé půle. ve 22.minutě potrestal špatnou rozehrávku hostů Babouček a bylo to opět o dva góly. Snížení měl na hlavě jilemnický Kraus, který si skvěle naběhl na rohové vhazování, Cába jej ale vychytal, stejně tak, jako o pár minut později i Urbance. Šanci definitivně rozhodnout měl Cais, který obešel i brankáře hostí, jenže prázdnou branku následně netrefil. A tak se schylovalo ke dramatickému závěru. Tři minuty před koncem ještě hostující Kraus svou šanci nevyužil, ale ve třicáté deváté minutě již zamířil přesně a snížil na 3:2. Hosté se pak tlačili za vyrovnáním a jejich snahu vybojovat alespoň bod definitivně utnul až půl minuty před koncem Soukup, kterého našel dlouhým autem přes celé hřiště Cais. Bombarďákům se tak povedlo získat první výhru v ročníku a mohli odcházet spokojeni. Stejně tak spokojeni mohli být i diváci, kterým oba týmy nabídli výbornou podívanou.