Česká federace sálového fotbalu

Výsledky: Celostátní liga 2019/2020 / Play Off

[Zpět]

ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU - FUTSAL
Soutěž: Play Off Místo: SH České Budějovice Datum: 22.02.2020 20:45 Zápas č.: 64
Stručný referát o průběhu utkání:
Zahájení odvetného utkání mezi dnešními soupeři mělo smutnou atmosféru po zprávě o tragickém úmrtí hráče Zlína Václava Křepelky. Všichni zúčastnění vyjádřili pozůstalým hlubokou soustrast a minutou ticha jsme uctili jeho památku, jelikož jsme jedna sálovkářská rodina. A nyní přistoupíme k veselejším zprávám, ale jak se říká "jak pro koho". Domácí to určitě nebudou, protože začátek utkání totálně podcenili nebo zaspali nebo jak nazvat toto rozčarování, kdy mezi 4. a 5. minutou prohrávali 0:2. Oba dva rychlé protiútoky nestačila obrana Bombarďáků zachytit a hráči hostů tvrdě trestali. Po důrazné domluvě trenéra se mužstvo probralo z letargie a hráči začali hrát, co se od nich čekalo na domácí palubovce. Vyrovnali hru a začali si tvořit brankové příležitosti. Proti byl však brankář Sparty Jaroslav Bellada, který svými zákroky mařil naděje domácího celku vrátit se zpět do utkání. První poločas skončil pohodovým vedením pro hosty 0:2. Do druhého dějství vlétli domácí s odhodláním, že nemají co ztratit a začali hrát to, co trenér požadoval už od první minuty. Hosté intenzivně bránili a přitom se dopouštěli nedovolených zákroků, kdy ve 30. minutě dosáhli pěti chyb a hrozily trestné kopy. K jednomu takovému došlo, ale opět brankář svoje mužstvo podržel a bravurně tvrdou střelu zlikvidoval. Konečný a rozhodující okamžik přišel ve 37. minutě, kdy hosté potřetí zvýšili skóre utkání a rozhodli celou sérii. Když nedáš gól, nemůžeš vyhrát. To platí pro Bombarďáky dvojnásob, jelikož nebyli schopni trefit ani prázdnou bránu. Přejeme jim do příští sezóny, aby už prolomili prokletí postupu do finálového turnaje.